Psychické príčiny chorôb

Duchovné/psychické príčiny chorôb: Hrubé črevo

Stav nášho hrubého čreva odráža našu ne/schopnosť čeliť tomu, čo nám život prináša. V užšej rovine nie/schopnosť byť otvorený tomu, čo vyplýva na povrch z nášho nevedomia.

Hrubé črevo symbolizuje všetko, čo je pre nás v našej realite “nestráviteľné”. Rovnako ako peristaltika a rytmické pohyby svalov udržujú hrubé črevo v pohybe, rovnako tak vonkajšie podnety sú impulzom k neustálej duševnej činnosti – vstrebávanie toho, čo k nám prichádza a integráciou do nášho vnímania sveta a existujúcich myšlienkových vzorcov.

Symbolickým významom hrubého čreva je naše nevedomie, “tienistá” stránka nás samých. Niečo, na čo radšej nechceme myslieť, pripomínať si a už vôbec nie odhaľovať ostatným. Niečo, čoho sa chceme zbaviť, ale nevieme ako. Alebo tušíme, ale obávame sa tým smerom vydať, pretože tá cesta obsahuje nádych neznámeho a tým potencionálne nebezpečného.

Hovorí sa, že väčšina chorôb má základ v našom hrubom čreve. Možno nájdeme také choroby, ktoré v hrubom čreve základ nemajú, ale celkom iste aj napriek tomu s hrubým črevom nejakým spôsobom súvisí. Nech riešime akýkoľvek zdravotný problém a zameriame sa na očistu, regeneráciu a zdravé fungovanie hrubého čreva, celkom iste sa tým pohneme smerom k uzdraveniu.

Nech je naším problém hrubé črevo ako také, ťažkosti s konečníkom, hemoroidy alebo napríklad parazity alebo kvasinky, rozhýbte čreva a prevetrajte svoje navyknuté myšlienkové vzorce. Zbavte sa starého a otvorte sa novému.

Hrubé črevo sa viaže k 1. čakre/špirále, ale tak ako všetky témy nižších čakier ho nemožno oddeliť tiež od 2. a 3. čakry – ak sa týkajú vás témy akejkoľvek z prvých troch čakier, zamerajte sa pri starostlivosti o svoje telo na svoje hrubé črevo.

Z energetického uzlíku súvisiaceho s oslabeným hrubým črevom vám môžu pomôcť sa rozmotať najmä karty Diabol a Súd.

www.PrirodnouCestou.sk

Pridaj komentár