Cesta k zdraviu

Kurz Cesta ku zdraviu: 04. Vaša jedinečná cesta ku zdraviu

V tomto dieli sa zaoberáme zmenou, ktorá nášmu telu prinesie úľavu, vlastne sa dá tento proces prirovnať k poriadnemu upratovaniu. Každý z nás je jedinečný, niekto má sklony svoje telo veľa zanedbávať, upratovanie nerieši a spolieha, že si telo poradí samo. V tomto prípade je vhodné vytvoriť si pre seba isté pravidlá, poriadok, ktorým sa budeme riadiť, ale všetko s mierou, poriadok nesmie byť nutkaním sa do niečoho, nesmie byť veľmi prísny, aby sme sa pri jeho dodržiavaní mohli aj dobre baviť a nie len myslieť na to, ako a kedy ho porušíme.

Druhým extrémom sú tí z nás, ktorí na seba majú príliš veľké nároky, svoje telo dlhodobo preťažujú či už nadmerným cvičením či dodržiavaním diéty, ktorá telu nerobí moc dobre, pretože je mu vnútená z nevhodných dôvodov. V tomto prípade je dobré zvoľniť tempo, naučiť sa viac odpočívať, naučiť sa viac počúvať svoje telo a nechovať sa k nemu ako otrokár.

Oba spomínané prípady, každý iným spôsobom prinášajú telu stres, nežiaducu záťaž organizmu, prekyslenie a rozhodenú vnútornú rovnováhu, ktorá môže viesť k zníženiu imunity, k fyzickej únave, rýchlejšiemu starnutiu či rôznym chorobám.

Preto nie je dôležité sa spočiatku zamerať na konkrétne príznaky chorôb či konkrétne fyzické ťažkosti, pretože všetky mávajú spoločný základ. Väčšina zdravotných problémov na fyzickej úrovni pramení:

v našej mysli, teda v našich návykoch a vzorcoch myslenia a správania, ktoré zdravie nepodporujú, (viac k tejto téme sa dozviete čoskoro v Špirály života)

v našom tráviacom a črevnom systéme

Keď máme upchatý komín, kachle jednoducho zle ťahajú a aj keď budeme kúriť prvotriednym, krásne proschlým drevom, rovnako budú zle horieť. Je pravdepodobné, že sa komín časom trochu prečistí, ale keď nemáme stále k dispozícii dobre vysušené drevo, časom sa začne zase upchávať. To platí aj pre naše telo. Pre každého z nás, bez ohľadu na to, čo jeme je čas od času vhodné svoje telo pekne prečistiť. A keď stojíme na začiatku veľkej životnej zmeny, počas ktorej postupne preberáme 100% zodpovednosť za svoje zdravie, tak je dobre to urobiť dôkladne.

Než sa rozhodnete pre akúkoľvek zmenu, doprajte si trochu času, aby ste sa presvedčili, prečo to vlastne robíte. Ak chcete urobiť zmenu zo strachu, že budete chorí, zo strachu, že vám budú pribúdať vrásky, zo strachu, že keď to neurobíte, nie ste hodní lásky svojej či niekoho iného, pretože máte o pár kíl viac či menej, zo strachu, že že niečo zanedbáte, potom tým nevedomky v sebe ten strach ešte viac posilňujete a po zdanlivom vyriešení jednej obavy, sa vzápätí ukáže ďalšia, vzniknutá z rovnakého základu.

Najlepšie je však urobiť zmenu, pretože cítite, že vášmu telu prospeje. Urobte to preto, aby sa Vaše telo cítilo lepšie. Urobte to z lásky k sebe a svojmu telu.

O možnostiach, ako vyčistiť svoje telo sa v kocke venuje kapitola Pôsty, očisty, kôry – bez strachu. Snažte sa skôr, než preberať názory od ostatných, naučiť sa s dôverou spojiť so svojim vnútorným vedením – vašou intuíciou, ktorá vás povedie nielen k voľbe, ktorá je pre vás a vaše telo v súčasnej chvíli najvhodnejšia.

Pridaj komentár