Bez parazitov, plesní, virusov

Protiparazitová kúra – účinne proti parazitom

Kúra proti parazitom, hubám, vírusom, červom, plesniam je využívaná nielen v rámci “očistných” metód (ktoré mnho ľudí ešte stále bohužiaľ považuje za zbytočnú činnosť), ale začína byť tiež doporučovaná osvietenými lekármi, pred započatím liečby akejkoľvek choroby.

Najrôznejšími parazitmi sú zanesené telá naprostej väčšiny ľudí dnešnej modernej civilizácie, značne prispievajú k celkovej nerovnováhe organizmu, udržujú náš organizmus permanentne prekyslený a sú živnou pôdou pre vznik chorôb všetkého druhu.

Protiparazitová kôra je tiež vhodná pre všetkých, ktorí majú zámer prejsť na živú stravu. Sú to práve parazity, ktoré prechod niekedy sťažujú, pretože veľmi vyžadujú “odpadové” potraviny, teda potraviny varené a inak spracovávané. Veľmi im vyhovuje, keď sa ľudia živia vareným jedlom, pretože to znamená nielen veľké množstvo odpadových látok, ale tiež to vytvára to správne prostredie, ktoré tieto potvorky k svojmu životu potrebujú – prekyslené.

Zbavovanie sa parazitov na etapy

Parazitov sa zbavuje ťažko a takmer nikdy sa to nepodarí na jeden pokus. Dôvodom je to, že nie všetci cudzopasníci sú aktívný, v tele ich máme veľa aj v tzv “spiacej” fázi, kedy sú napr zapuzdrený v najrôznejších cystách , bulkách a na expanziu sa pripravujú.

Parazity sa ľahko nevzdávajú a dokážu prežívať dlho ukryté a vo forme, v ktorej sú “chránené”. Veľmi obľúbenými miestami sú nielen naše črevá, ale aj ostatné vnútorné orgány ako sú napr pečeň a srdce.

Čo urobiť pred začatím kúry

Mnou odporúčaná a overená kúra zlikviduje veľké množstvo parazitov v krátkej dobe, preto je veľmi dôležité venovať dostatočnú pozornosť podpore tela. Organizmus sa totiž počas tejto veľmi účinnej protiparazitovej kúry musí vysporiadať s nadmerným množstvom toxických látok a dobre ich z tela vylúčiť.

Z vlastnej skúsenosti rozhodne odporúčam pred začiatkom protiparazitovej kúry (alebo aj počas nej) dopriať regeneráciu pečeni, ktorá je tým najdôležitejším a najnamáhanejším orgánom pri detoxikácii.

Ak protiparazitovou kúrou riešite aj vážnejšiu alebo vleklejšiu chorobu, pridala by som pred ňou navyše ešte jedno balenie Organic Noni .

Touto prípravnou fázou neoceniteľne pomôžete telu ľahšie a rýchlejšie sa vysporiadať so zvýšenou aktivitou parazitov, následným vyplavovaním a vylučovaním toxínov a obnovením samoliečebných procesov tela.

Samotná protiparazitová kúra

Základom kúry je Paraprotex obsahujúci 10 rastlinných zložiek, ktoré pôsobia synergicky a majú silné protiparazitové účinky. Paraprotex má oproti iným preparátom veľmi široký záber a dokáže zničiť účinne až 1000 rôznych druhov parazitov, od vírusov, prvokov až po najrôznejšie červy a roztoče.

1 ) Základná protiparazitová kúra

Ak kúru absolvujete po prvýkrát alebo ak máte nejaké opakujúce sa zdravotné problémy, začnite so základnou kúrou, ktorá trvá minimálne 3 mesiace.

 • odporúčam vám začať v predstihu (minimálne týždeň) s pečeňovou očistou
 • mesiac užívať 1 balenie ParaProtex (ideálne s ďalšími podpornými prostriedkami viď. nižšie) podľa odporúčaného dávkovania ( podrobný návod na protiparazitovú kúru zasielam spoločne s Paraprotexom)
 • ďalší mesiac vynechať užívanie Paraprotexu a užívať podporné prostriedky
 • následujujúcí mesiac užívať 1 balenie Paraprotexu podľa odporúčaného dávkovania na tento mesiac 

2 ) Preventívna protiparazitová kúra 

Pravidelné “odčervovanie” je ideálné 2x ročne a to na jar a na jeseň, keď sú parazity najaktívnejšie, množia sa a zároveň sú citlivejšie na protiparazitovou terapiu. Práve jarná únava a časté jesenné virózy sú jasným ukazovateľom toho, že je nimi telo oslabené a kúra je v tejto dobe veľmi vhodná.

Dávkovanie preventívnej kúry je súčasťou mnou dodávaného návodu, v tomto prípade stačí jedno balenie Paraprotex.

Podporné prostriedky pri kúre proti parazitom 

Pri kúre je vhodné telo čo najviac podporovať a odľahčiť mu pri detoxikácii, znižovať prekyslenie a posilňovať imunitný systém tela. Záleží len na vás, aké produkty zvolíte, je dobré sa pokúsiť čo najviac vnímať reakcie svojho tela.

 • nápoj z tekutého chlorofylu Liquid chlorophyll alebo zásaditá voda z ionizátora Aquarion pomáhajú proti prekysleniu a majú silné detoxikačné účinky
 • kvalitné probiotiká osídľujú črevá prospešnými baktériami (odporúčam najmä v mesiaci bez Paraprotexu a po skončení celej kúry)
 • pre psychickú podporu Noni alebo Rhodiolin – rozchodnica ružová
 • vitamín C
 • vhodný je koenzým Q 10 (pri veku nad 35 rokov)
 • výborným pomocníkom je tiež biorezonančná ručný prístroj BioHarmonex, najmä program pre detoxikáciu a možnosti zamerania sa na určité orgány (napr. pečeň)
 • Nopalin alebo Yucca pure vám pomôžu s očistou čriev
 • klystír – uvádzam ho na konci , ale pri očiste čriev a parazitovať kôre naozaj odporúčam … 

Nepriaznivé reakcie organizmu 

Dôležité je dodržiavať pozvoľné, zvyšujúce sa dávkovanie, aby sa telo stačilo vysporiadať s vytvoreným odpadom. Ak sa objavia ťažkosti ako bolesť hlavy, nevoľnosť, hnačka, prechladnutie, nádcha, zahlenenosť, je to znamenie toho, že pečeň a obličky nestíhajú s vylučovaním toxínov.

V takom prípade je vhodné dávky Paraprotexu na čas znížiť alebo na niekoľko dní úplne vynechať. Naopak, v tejto dobe telu dodať podporu, ideálne vo forme čerstvo vylisovaných zeleninových džúsov, prípadne:

 • Ocean 21 (okrem Aloe vera obsahuje 8 morských rias a táto kombinácia je veľmi účinná pri odbúravaní toxínov z tela)
 • Yucca Pure (juka, nazývaná aj mydlo pre telo, pretože dokáže vďaka saponinom doslova vymydlit črevá)
 • alebo kombináciou morských rias chlorella a spirulina spoločne s ďalšími zelenými rastlinami, ktoré obsahujú komplex Spirulina Chlorella plus 

Výživa počas kúry 

Aby bola protiparazitová kúra naozaj účinná, vylúčte počas nej zo stravy cukor, ktorý je jedným z hlavných zdrojov výživy pre parazity, rovnako aj v tele vytvára prostredie, ktoré parazitom vyhovuje.

Odporúčam počas kúry nekonzumovať výrobky z bielej múky, údeniny ani mäso.

Dôležitý je samozrejme dostatočný pitný režim a to minimálne 1,5 litra denne, počas prvých dvoch týždňov vynechajte aj ovocné džúsy.

Pre priaznivcov živej stravy – dočasné vynechanie ovocných džúsov platí aj tu, doprajte si skôr zeleninové. Zo začiatku kúry obmedzte aj sladšie ovocie. Ak sa rozhodnete byť niekoľko dní len na vode alebo džúsoch, nezabúdajte na pravidelný klystír (alebo Pure Yucca 😉 ), nech sú odpadlé parazity riadne vypláchnutie von… 😉

Autor: Petra ŠarmováAnežka, www.PrirodnouCestou.sk

Šírenie článku je možné iba v neskrátenej a neupravenej podobe vrátane tejto poznámky a so všetkými aktívnymi odkazmi. Ďakujem :-)

Pridaj komentár