Pre zdravie a krásu

3 kroky ku zdraviu

Dnešný svet sa nás snaží presvedčiť o tom, že nie je ľahké byť zdravý. Za hlavné dôvody je často označované znečistené životné prostredie, zrýchlený a hektický spôsob života alebo strava neobsahujúca dostatok potrebných živín – väčšinou je to ešte podané tak, aby to vyzeralo, že za to my sami snáď vôbec nemôžeme …

Zdravá výživa a realita

Strava je považovaná za hlavnú súčasť zdravého života, napriek tomu sa napríklad lekári takmer nezaujímajú o to, čo jeme. Navyše zdravou výživou je dnes nazývané všeličo. Dnešná spoločnosť si myslí, že vie, koľko akých vitamínov a ďalších látok musí organizmus stravou získať, aby bol “zdravý”, čakárne lekárov sú však stále preplnené a veľmi málo ľudí sa cíti skvele po fyzickej i psychickej stránke. Kde je chyba?

Chcem sa cítiť skvele 🙂

Na kurzoch určených pre výživových poradcov nás učili, ako správne kombinovať potraviny, koľkokrát denne jesť, aké doplnky stravy sú takmer nevyhnutné, aké sú dôležité, ako sa stravovať pri určitých chorobách atď. Problémom dnešnej doby nie je nedostatok informácií, tými sme doslova zahltení, ale to, aby sme sa zameriavali na také informácie, ktoré sú v súlade so zdravím.

Takže vedomostí máme dosť, niektorí ľudia sa podľa nich snažia aj viacej či menej úspešne stravovať, napriek tomu sa stále tak nejako počíta s tým, že aj napriek  tej “zdravej výžive” telo bude postupne chradnúť, starnúť… Som presvedčená, že to tak ale nemusí byť.

Odraziť sa a vydať sa novým smerom

Súčasná spoločnosť obľubuje presvedčenia, ktoré zdravie ani život príliš nepodporujú, a niektoré si s životom ako takým priamo odporujú. Stále viac ľudí však začína tento rozpor cítiť a prebúdza sa z ilúzie múdrosti mimo nás, snažia sa meniť nielen svoje stravovanie, ale aj vzťahy k druhým, prírode a najmä sami k sebe. Je úžasné znovu poznávať silu vlastných myšlienok, emócií, ohromnú liečivú silu nášho celého organizmu.

Je veľkou pravdou, že nie je na nás, aby sme menili svet pre druhých, ale aby sme zmenili sami seba a touto zmenou inšpirovali druhých. Preto som sa rozhodla začať meniť smer celého webu a zamerať sa oveľa viac na to, čo mne osobne v poslednom roku výrazne zmenilo život – na zdravie v jeho rýdzej podobe (teda také, ktoré už nie je potrebné podporovať ani doplnkami stravy) a tvorenie života podľa svojich predstáv.

3 kroky ku zdraviu

1. Vyčistiť organizmus od všetkého, čo tam nepatrí, robí neplechu a spôsobuje nerovnováhu. Táto fáza je nevyhnutná a sú pri nej vhodné a veľkým pomocníkom účinné doplnky stravy)

2. Dodávať telu zdravie a život podporujúcu výživu. Telo zbavené parazitov a prekyslenia dokáže znovu naštartovať svoje samoliečivé schopnosti, rovnako ako využiť neporovnateľné množstvo potrebných živín z vhodne zvolených potravín, ktoré organizmus zbytočne nezaťažujú.

3. Mať myšlienky a presvedčenia v súlade s našimi túžbami.

Súvisiace články :

Protiparazitová kôra – účinne proti parazitom

články na tému Prekyslenie organizmu

Detoxikácia – očista pečene a žlčníka

Pridaj komentár