Detoxikácia – očista tela

Detoxikácia – očista pečene a žlčník

V tele sa nám ukrýva jedna biochemická fabrika s najväčšou schopnosťou regenerácie – pečeň. Zbavuje naše telo jedov a škodlivín, produkuje žlč, riadi priechodnosť na emocionálnej úrovni, ovplyvňuje možnosť rozhodovania, šľachy a kĺby, podieľa sa na krvotvorbe, vyrába enzýmy, hormóny a dôležité rozpúšťadlá. Žlčník zase ovplyvňuje celý tráviaci trakt.

 

Príznaky signalizujúce problémy s pečeňou a žlčníkom.

Pečeň je schopná dobre fungovať aj na 20-30%. Keď telo začne signalizovať problém s pečeňou, je už  neskoro na zlepšenie. Pri zlej funkcii dochádza k emocionálnemu napätiu, výbuchom, tvrdohlavosti, nerozvážnosti, hlúposti a puntičkárstvu. Oslabená pečeň vás zobudí zo spánku medzi jednou a treťou hodinou.

Zhorší sa vám čuch, máte migrény, horkú chuť v ústach, závraty, oči sú začervenané a slzia, zrak sa oslabí, svrbia pohlavné orgány a objavujú sa na nich vyrážky. Narušená energia pečene a žlčníka sa prejavuje aj bolesťami bedier a krčnej chrbtice, vytvárajú sa kurie oká. Psychicky sa prejavuje nerozhodnosťou, nedostatkom odvahy, žiarlivosťou, agresivitou, nenávisťou, slabou sebakontrolou a neschopnosťou prijať ostatných ľudí.

Očista, čiže detoxikácia žlčníka a pečene.

Pečeň sa spája s živlom dreva. Najlepším obdobím na očistu pečene a žlčníka je jar – čas medzi 15. februárom až 15. májom. Po očiste sa zbavíte únavy, bolestí bedier, vyrážok, hnevu a výbušnosti. Naplní vás životným elánom. Ideálny čas na očistu pečene je jedna hodina v noci a trinásta hodina popoludní.

Ak nemáte problémy priamo súvisiace s pečeňou, odporúčam pečeňovú kúru minimálne 1x ročne, ideálne na jar.

Účinná a overená detoxikácia pečene a žlčníka

detoxikacia-pecene-228x2281. Sama nemám rada “zázračné” výrobky – tento, však trochu zázračný naozaj je ..  – Liver Aid odporúčam všetkým, ktorí to myslia so svojou pečeňou vážne a chcú jej dopriať overenú a účinnú regeneračnú kúru.

Je to komplexný produkt regenerujúci pečeň, ktorý obsahuje:

• nevyhnutné aminokyseliny ochraňujúce pečeň, ktoré obsahujú síru (L-arginín, L-cysteín, L-ornitín, metionín)

• dôležité látky arginín a ornitín

• chróm, karnitín, selén

• pestrec mariánsky

Dopriať by si ho mal určite každý, kto má, alebo mal nejaké pečeňové ochorenie (ideálne je najmä po borelióze, žltačke a encefalitíde, ale aj pri užívaní bežných chemických liekov).

2. Ďalšou látkou podporujúcou správnu funkciu pečene je Lecitín (lecithin), čo je látka nevyhnutná pre správne využitie a odbúranie tukov. Navyše zmäkčuje stolicu a tým uľahčuje hladší priebeh detoxikácie pečene a celého organizmu. Pozor na kvalitu lecitínu – dôležitý je obsah cholínu a inozitol – ktorý je pre tieto dve látky v správnom pomere, viac – lecitín.

3. Ak máte pečeň ztukovatenú, alebo trpíte cirhózou, či ste prekonali akékoľvek ochorenie pečene, pridajte navyše arginín ( súčasť Liver Aid), ktorý podporuje odstraňovanie amoniaku a tukov z tela. Tento produkt je veľmi vhodný na pravidelné užívanie pre všetkých, ktorí konzumujú v zvýšenej miere alkohol, alebo musia dlhodobo užívať chemické lieky.

4. Nopal je liečivá rastlina, ktorá má výborný účinok na regeneráciu pečene. Veľmi priaznivý účinok má na celý zažívací trakt a vylučovanie. Jeho ďalšou výhodou je, že dokáže optimalizovať váhu – účinný je najmä pri chudnutí.

5. Chlorofyl má veľmi silné detoxikačné účinky a okrem množstva priaznivých účinkov pre náš organizmus, dokáže tiež účinne harmonizovať činnosť čriev a tým významne ovplyvniť celý regeneračný proces tela, vrátane pečene. Liquid chlorophyll odporúčam použiť nielen pre očistu, ale vďaka svojim účinkom a širokému využitiu aj na pravidelné užívanie.

Bylinky podporujúce pečeň.

Najznámejšou a najúčinnejšou bylinkou pre pečeň je pestrec mariánsky, ktorý podporuje rast nových pečeňových buniek. Pestrec je tiež súčasťou vyššie spomínaného produktu Liver Aid.

Ďalšie bylinky vhodné pre regeneráciu pečene: púpava lekárska, benedikt lekársky, nechtík lekársky, schizandra čínska

Bylinky s priaznivými účinkami na žlčník: púpava lekárska, pestrec mariánsky, benedikt lekársky, nechtík lekársky, lipkavec pravý , rebríček obyčajný, veronika lekárska

Čo môžete pre svoju pečeň a žlčník urobiť ihneď teraz ?

Odporúča sa zelená a modrá farba. Vezmite si pre podporu pečene a žlčníka tričko, alebo bielizeň týchto farieb. V strave sa vzdajte jedál pripravených na tuku, alkoholu, kávy, čierneho čaju, priemyselne pripravených polotovarov obsahujúcich stabilizátory a konzervanty.

Naopak, doprajte si jarné bylinky (hlavne horké), púpavové a žihľavové lístky, zázvorový čaj, citrón, morské riasy, kvasenú zeleninu. Doprajte si relax a stretnutia s milými ľuďmi. Myšlienky a svoje dôležité orgány upokojíte turistikou v prírode.

www.PrirodnouCestou.sk

Pridaj komentár