Prekyslenie organizmu

Prekyslenie organizmu – civilizačné ochorenie?

Znalosti o kyslosti nie sú žiadnym moderným výmyslom dnešnej doby, o čom svedčí aj výrok Hippokrata z roku 400 pred n.l. :  ”Zo všetkých zloženín našich telesných síl sa kyseliny prejavujú ako tie najškodlivejšie.”Nevhodný spôsob života, ako určujúci faktor jeho dĺžky

Telo každého človeka je prispôsobené na to, aby sme sa mohli dožiť až 130 rokov. Voľbou nášho životného štýlu určujeme, či si budeme môcť zachovať zdravie až do vyššieho veku, alebo zomrieme predčasne.

 

K pomyselnému odčítaniu bodov z nášho životného konta dochádza v dôsledku hnevu, stresu, nevhodnej stravy a pod.

Hovorí sa, že existuje nespočetné množstvo rôznych chorôb, ale len jedna jediná príčina – nevhodný spôsob života. Nezdravého spôsobu života sa môžeme dopúšťať buď z nevedomosti alebo z nedbanlivosti.

Skôr či neskôr sa každý z nás bude musieť začať zaoberať svojím zdravím a čím skôr s tým začnete, tým lepšie výsledky dosiahnete. To však neznamená, že napríklad pre 80-ročného človeka je už neskoro začať niečo robiť. V každom veku môže človek výrazne zlepšiť svoj zdravotný stav, a to aj počas niekoľkých hodín.

Dôležitosť rovnováhy medzi kyslosťou a zásaditosťou

Prekyslenie organizmu je v dnešnej dobe veľmi nebezpečnou chorobou. Ľudské zdravie má bezprostrednú súvislosť s rovnováhou medzi kyslosťou a zásaditosťou nášho tela. Prekyslenie je zodpovedné za väčšinu chorôb, a tak je základom liečby dôkladné odkyslenie a doplnenie minerálov v tele. V popredí terapie je následná prirodzená strava bohatá na zásadité látky.

Hovorí sa o kyslom daždi, ale čo je prekyslenie ľudského tela? Je nutné si uvedomiť, že tie isté škodliviny, ktoré ničia naše lesy, ničia aj náš organizmus – kyslý dážď sa dostáva do pôdy, do potravín a potom aj do nášho tela. Keď dôjde k narušeniu nášho telesného prostredia, objavia sa choroby a predčasné starnutie.

Ľudské telo ani príroda nie sú stavané na kyslé prostredie

Naše telo si spravidla udržuje hodnotu pH v rozmedzí od 7,35 – 7,4 (občas nastanú malé výkyvy). Ak by nastal výraznejší pokles tejto hodnoty, zomreli by sme.

Keď sa ponoríme do prírodného liečiteľstva, zistíme, že základ každej liečby tvorí dosiahnutie rovnováhy medzi kyslosťou a zásaditosťou tela. Bez toho by žiadna terapia nemohla byť účinná. Vyváženosť zásaditokyselého prostredia tela je naozaj nevyhnutnou podmienkou nášho zdravia, ale tento poznatok je klasickou medicínou trochu prehliadaný.

Kyseliny majú ničivý účinok a dokážu rozrušiť aj kameň, alebo kov. Bezpochyby tak vedia v ľudskom tele spôsobiť najrôznejšie choroby.

Veľa ľudí si myslí, že choroba je úplne prirodzeným javom, ktorý sprevádza starnutie a starobu, ale opak je pravdou. Zdravie je prirodzeným stavom, čo dokazujú rôzne kmene a dlhoveké národy. Choroby vznikajú iba našim nesprávnym správaním. Prekyslenie je zodpovedné napríklad za zubné kazy, reumatizmus, artritídu, dnu, obličkové kamene, atď.

V ničom z toho, čo nám poskytuje príroda, nenájdeme kyseliny – naša látková výmena si teda nedokáže s kyselinami poradiť. Ovocie síce obsahuje kyseliny, ale tie miznú počas dozrievania. Lenže to by neboli ľudia, aby sami sebe neškodili – ovocie sa bohužiaľ zbiera nezrelé, aby prežilo dlhý transport a pod.

Telo dokáže kyseliny neutralizovať, ale …

Nevhodné stravovacie návyky, hnev, stres, starosti – to všetko kyslosť zvyšuje. Telo je schopné kyseliny neutralizovať dovtedy, kým si môže brať zásadité látky z väziva, ciev a kostí. V dôsledku toho však dochádza k redukcii minerálnych látok a vitamínov v tele, k rednutiu kostí a iným komplikáciám.

Prekyslenie aktivuje, ale zároveň ochromuje organizmus – človek je nepokojný a rozrušený, ale súčasne malátny a rýchlo sa unaví.

Príčiny kyslosti :

Všeobecnými príčinami prekyslenia organizmu sú zlá výživa, zlé stravovacie návyky a zlý spôsob života. Konkrétne sú to prebytok bielkovín, cukor, alkohol, nikotín, nasýtené mastné kyseliny, toxíny v životnom prostredí, chemické lieky, hnev a agresia, stres, duševná záťaž a pod.

Prekyslenie a imunitný systém

Ako iste vieme, imunitný systém sídli z najväčšej časti v črevách, takže očista čriev je nevyhnutnosťou.

Nadbytok kyselín a zahlienenie pôsobí negatívne na náš imunitný systém, v dôsledku čoho sme viac náchylní k chorobám. Za naše choroby teda nie sú zodpovedné len vírusy a baktérie, ale aj preťaženosť imunitného systému a znížená obranyschopnosť. Napríklad rakovinové bunky sa v tele každého človeka tvoria každý deň, ale až kyslé prostredie ich podporí v bujnení.

Nemyslite negatívne a nebuďte pesimistickí – škodíte totiž sami sebe. Negatívny prístup podporuje kyslé prostredie a trvalo oslabuje váš imunitný systém.

Čo proti prekysleniu?

Vyskúšajte osvedčený tekutý chlorofyl – Liquid CHLOROPHYLL, z ktorého získate veľmi chutný nápoj, ktorý zneutralizuje vnútorné prostredie vášho organizmu.

Pridaj komentár