Cesta k zdraviu

*On-line kurz: Cesta ku zdraviu

Každý máme svoju vlastnú cestu a svoj “batôžtek” toho, čo máme počas svojho života vyriešiť, a on-line kurz Cesta ku zdraviu pomôže postaviť nové základy všetkým, ktorí riešia nejaké zdravotné, chcú sa o seba začať viac starať alebo podporiť prirodzené očistné, regeneračné a liečivé procesy v tele.

Naša choroba je správa od nášho srdca, od našej duše, od nášho “vyššieho Ja”. Správa, že sme sa vzdialili na určitej úrovni svojej rovnováhy.

Neexistuje žiadny “jediný správny” spôsob liečenia, žiadna “jediná správna” cesta, ako sa uzdraviť, byť v harmónii, cítiť sa zdravý a plný životnej energie. Nenájdeme dvoch rovnakých ľudí, rovnako tak nenájdeme dva totožné liečivé prežitky, reakcie a účinky.

Uzdravovanie a liečenie bolo v dávnych dobách “umením” založeným na vedomostiach prírodných zákonitostí a schopnosti vnímania vnútorného “vesmierneho” – intuitívneho – vedenia, ktoré ovládali len “vyvolení”. Schopnosť počúvať vedenie svojho vnútorného tichého hlasu srdca, svojej intuície, máme však všetci a je tým “nejzázračnějším” nástrojom nášho uzdravenia.

Moderná medicína má veľmi dobré výsledky a pokroky v rôznych oddelených odvetví, napríklad v chirurgii. Úspech slávy bezpochyby tiež napríklad v bezprostrednej záchrane života. Podľa modernej medicíny sa “uzdraveným, vyliečeným” stávame vtedy, keď sa niečo navráti k funkčnosti, funkčnosť niečoho sa nahradí niečim iným alebo dôjde k dosiahnutiu určitých hodnôt. Samozrejme aj to je, alebo môže byť súčasť celého procesu uzdravenia, zabúda sa ale na to, že veľmi často dôjde iba k doplneniu benzínu do deravej nádrže či začmárání ukazovateľa dochádzajúceho benzínu čiernym fixom – zdanlivo je “vyriešené”, ale podstata zostala bez pochopenia a teda bez nastolenia harmónie.

Naše fyzické a emocionálne zdravie súvisí tesne s postojom a vnímaním seba samého a života všeobecne. Uzdravovanie je cyklický proces, ktorým sa dostávame na špirálu. Na špirálu objavovanie samého seba na všetkých úrovniach našej bytosti, nášho celého Ja.

Skutočné uzdravenie vyžaduje vnútornú zmenu. Inými slovami – akákoľvek choroba nás vedie k vnútornej zmene. Väčšina ľudí si uvedomuje, že fyzické zdravie je závislé nielen na fyzický pochodoch, ktoré v ňom prebiehajú, ako príjem a trávenie výživových látok, dýchanie čerstvého vzduchu, pitie čistej vody, dostatku pohybu a spánku, ale aj na psychickej kondícii človeka. Hoci si toto uvedomuje takmer každý z nás, nie všetci sú ochotní prevziať zodpovednosť za svoje zdravie i svoj život a začať so svojím telom vedome spolupracovať.

Pre vyliečenie tela i psychiky je podstatné zamerať sa na seba, na to, ako sa o svoje telo staráme, aj na to, ako sa cítime. Nájsť podstatu problému a tú vyriešiť, namiesto nekonečného záplatovanie trhlín, ktoré problém len zakryje, ale neodstráni, často celkovú nerovnováhu ešte viac vychýli. Je potrebné sa naučiť neodstraňovať prejavy chorôb, ale nachádzať príčiny a tie vyriešiť.

Prevziať zodpovednosť za svoje telo a nájsť si cestu k jeho samoliečebným schopnostiam, ktoré v sebe máme my všetci, je úlohou pre nás všetkých. A tak sa otvoríme svojím vlastným hojivým a sebetransformačným schopnostiam.

On-line kurz Cesta ku zdraviu

www.PrirodnouCestou.cz

Pridaj komentár