Cesta k zdraviu

Kurz Cesta ku zdraviu: 02 Podporiť samoliečebné schopnosti tela

Počas existencie človeka vznikol nespočet rôznych systémov, ktoré mali alebo majú slúžiť ako návod, ktorý pomáha uzdraviť sa, alebo si udržať naše telá v dobrej kondícii a zdraví. Každý z týchto systémov má inú účinnosť, ktorá je závislá hlavne na tom, či ten ktorý systém vedie človeka k závislosti na ňom, alebo podporuje v ľuďoch sebavedomie a učí ich, ako vnímať svoje telo a komunikovať s ním.

Čím viac je systém “liečenia” povrchný, teda zaoberá sa len vonkajšími prejavmi a príznakmi a neberie do úvahy vnútorné energetické pochody, tým menej je systém dlhodobo účinný. Keď sa ideme poradiť k lekárovi, musíme počítať s tým, že lekár je odborník na choroby, ale nie na naše telo, ktoré mnohokrát vidí prvýkrát v živote, a väčšinou sa v najmenšom nezaujíma ani o to, čo sa deje vo vašom živote. Pritom každé ľudské telo je úplne unikátne a je tvorené súhrou mnohých vplyvov, takže sa dá povedať, že na svoje vlastné telo môže byť najväčší odborník len každý z nás – pretože sme to práve my, kto vedome alebo nevedome ovplyvňujeme, v akom stave naše telo je.

Choroba je signálom nášho tela alebo mysle, že je niečo v neporiadku – a že je začať treba robiť niečo inak. Keď telu niečo chýba alebo prebýva alebo “ideme” v nejakom vzorci myslenia, ktorý zdravé fungovanie tela nepodporuje, v krátkom časovom horizonte sa to nemusí prejaviť vyslovene nepríjemne. Signály tela môžu začínať zdanlivo nenápadne. Čím dlhšie ale telo čaká na zmenu, tým výraznejšie na seba môže upozorňovať.

Niekedy to necháme dôjsť do takej fázy, keď sa objavia príznaky nejakej konkrétnej choroby alebo zjavného utrpenia tela. Niekedy ani tie neberieme na vedomie, prehliadame je, mávame nad nimi rukou, priraďujeme im nálepky typu “To je v tomto veku normálne.”, “Na niečo sa umrieť musí” a podobné nezmysly, ktorými sami svoje bunky nevedome smerujeme týmto smerom.

Pritom je naše telo veľmi mocné, schopné liečiť samo seba a udržiavať sa zdravé, keď mu to umožníme.

každé 4 týždne telo kompletne obnoví pečeň

za 1 týždeň sliznicu žalúdka a čriev

za rok telo vymení viac ako 98% buniek

Telo je stále v prúde, v ktorom sa každú sekundu mení milióny buniek za nové. Väčšina zdravotných problémov môže byť “vyliečená” v priebehu pár týždňov, ak telu vytvoríme vhodné podmienky. Celé telo je vlastne jedným veľkým dokonalým systémom, v ktorom sa neustále prúdi energia a jemne reaguje na akúkoľvek zmenu, nech vnútornú či vonkajšiu.

Aké sú teda tie vhodné podmienky, ktoré telo potrebuje, aby v sebe mohlo prebudiť samoliečebné schopnosti? Najdôležitejšie je prevziať za svoj život plnú zodpovednosť a zamerať sa na to, čo môžeme zmeniť – teda na seba.

Môžete byť v úplnom poriadku aj užívať teraz lieky, ktoré vám prinášajú úľavu alebo o ktorých ste zatiaľ presvedčení, že ich potrebujete. Rovnako tak využívať silu prírodných doplnkov, ktoré dokážu pomôcť aktivácii samoliečebných schopností tela urýchliť.

V kurze Prírodné liečenie sa zameriavam na najdôležitejšie “všeobecné” záležitosti – ako v zmene prístupu k sebe a svojmu telu, tak rôznym konkrétnym možnostiam liečby a harmonizácie z oblasti liečivých rastlín, účinných látok a esenciálnych olejov. Pri individuálnych výkladoch sa venujem vašim konkrétnym otázkam z akejkoľvek oblasti života.

www.PrirodnouCestou.cz

Pridaj komentár