Cesta k zdraviu

Kurz Cesta ku zdraviu: 03. Kde stojím a ujasnenia si “čo” a “prečo”

Prvým štádiom k nájdeniu rovnováhy a aktivácie samoliečebných schopností vo svojom tele je uvedomiť si stav, v ktorom sa naše telo teraz nachádza. Teda bez vytáčok a výhovoriek si priznať, ako na tom som a tiež to, čo robím pre to, aby moje telo fungovalo, ako má a naopak čím mu vôbec nepomáham. Tiež je dobré si ujasniť, aké zdravotné ťažkosti riešim, ako a prečo.

Máme pre vás 4 kroky pre inšpiráciu, ako sa prestať schovávať sami pred sebou a vyjasniť si vaše skutočné dôvody. Na záver pridáme bod 5., na ktorý sa pri uzdravovaní tela i mysle často zabúda a pritom patrí medzi najúčinnejšie a zároveň najpriamejší spôsoby, ako v sebe energiu uzdravenie v podstate okamžite aktivovať.

1. krok – ujasnite si, čo chcete na svojom tele zmeniť. Potom sa zamyslite “prečo” to chcete zmeniť. Uvedomenie si podstaty určitého priania vám môže veľmi rozšíriť obzory a tiež výrazne zmeniť presvedčenie, akým spôsobom ku zmene musí dôjsť. Aj drobná zmena zdanlivo nevýznamné veci spustí ďalší rad zmien, ktoré ste predtým nedávali do súvislostí, ale previazanosť s tým, čo chcete, môže byť významná.

2. krok – rozdeľte vonkajšie faktory vo vašom živote na tie, ktoré môžete ovplyvniť a ktoré nie. Zamerajte sa na tie, ktoré zmeniť môžete a choďte do toho. Začnite dostatočne spať, viac chodiť do prírody, začnite primerane cvičiť alebo kedy to ide vymeňte jazdu za chôdzu, zmeňte zloženie stravy, pite primerané množstvo čistej vody. Prestaňte rozdeľovať zmeny na veľké a malé a skrátka – buďte zmenou.

3. krok – prijmite svoje telo ako dokonalý nástroj vašej duše, také aké je teraz, nech je chudé alebo hrubé, s vráskami či bez, zdravé či choré, stále je perfektné a Vašu lásku a starostlivosť si zaslúží. Naše telá pre nás deň za dňom vykonávajú veľa práce a nie vždy si uvedomujeme, že aj keď im všemožne hádžeme polená pod nohy (zlými fyzickými návyky, stresom, nevnímaním podstaty toho, čo sa nám deje), stále robia čo môžu. Až budete stáť pri zrkadle, pozerajte sa na neho novými očami a poďakujte mu za to, ako dobre Vám slúži.

4. krok – vyjasnite si, či zmeny, ktoré chcete urobiť, robíte naozaj z lásky k sebe alebo preto, aby ste naplnili očakávania niekoho iného. Pretože len zmena prebiehajúca zvnútra von, bude mať dostatočne pevné základy, aby sa na nich dalo stavať ďalej.

5. krok – nezabúdajte, že život má byť zábava, takže si svoju cestu k vedomému zdraviu užívajte, prebuďte svoj zmysel pre humor aj v tejto oblasti a smejte sa pokojne aj sami sebe, pretože smiech lieči.

www.PrirodnouCestou.cz

Pridaj komentár