Aromaterapia

Darujte si partnerskú aróma masáž

Hneď na začiatku upokojenie pre všetkých, ktorí sa buď hanbia nechať sa masírovať alebo naopak majú pocit, že to “nevedia” – pri citlivej partnerskej masáži nemôžete nič pokaziť a masáž vám môže aj pomôcť začať vnímať svoje telo s láskou. Ohľadom spôsobu masáže sa môžete inšpirovať v článku Harmonizujúca masáž – technika masáže.

Masáž za použitia prírodných aróma esencií má rad blahodarných účinkov na naše fyzické aj emocionálne telo. Cez množstvo receptorov nachádzajúcich sa priamo na koži a cez čuchový systém sa molekuly vonných esencií dostávajú rýchlo do krvného obehu a tiež priamo do mozgu – najmä limbického, ktorý je našim emočným centrumom. Preto je partnerská aromaterapeutická masáž ako liečivá a harmonizujúca, tak aj jeden zo spôsobov, ako sa otvoriť prepojeniu s energiou partnera (najmä na úrovni 2, 4 a 6. čakry) a vzťah tým upevňovať, prehlbovať, ale aj prečisťovať a prejasňovať.

Aróma masáže podnecujú tvorbu hormónu šťastia endorfínu a oxytocínu, ktoré majú pozitívny účinok na telo i myseľ. Súčasne dochádza k vylučovaniu látok odbúravajúcich adrenalín, vznikajúcich pri strese. Prírodné vonné esencie obsahujú liečivé farebné energie a vďaka priamemu spojeniu na limbický systém pomáhajú uvoľňovať emocionálne bloky a harmonizujú celý nervový a hormonálny systém. Limbický systém tiež zásadným spôsobom ovplyvňuje sexuálnu príťažlivosť – preto sa partnerská masáž ľahko môže stať tiež dokonalou intímnou predohrou.

Doprajte si súkromie, vypnite telefón, skontrolujte teplotu v miestnosti, chlad spôsobuje stuhnutie svalov a pri masáži sa máte naopak uvoľniť. Vhodnú atmosféru navoďte stlmením svetla, zapáľte sviečku, oheň čistí vzduch i energie a vyberte tichú relaxačnú hudbu. Hodí sa aj osuška a deka či vankúšik na podloženie.

Studený olej alebo gél najprv rozohrejte v rukách, nedávajte ho na partnera studený, napnutím svalov sa stráca uvoľnenie. Nikam sa neponáhľajte a venujte sa celému telu. Postupujte vždy od menej intímnych miest pomaly a pozvoľna k tým intímnejšom. Začínajte jemne a pomaly ľahučkými dotyky, neskôr potom môžete aj pridať na intenzite. Masáž musí byť príjemná, počúvajte partnerovu odozvu. Užite si večer plný pohody a vzájomnosti.

Dotyk je liečivý na mnohých úrovniach. Jemným dotykom a hladením smerujete na relaxáciu, uvoľnenie, pocitu pohody a spolupatričnosti. Aktívny je vždy jeden z páru, ten druhý je pasívny a plne sa poddáva uvoľneniu a príjemným pocitom. Môžete sa následne prestriedať.

Použite neparfumovaný olej vhodný na masáž, do ktorého jemne kvapnete vybranú esenciu. S esenciou to nepreháňať, kvalitné esencie sú vysoko koncentrované a stačí naozaj pár (1-2) kvapiek.

Jazmín je vyznačuje opojnou a intenzívnou vôňou. Podporuje radosť zo života a romantiku. Pomáha rozpúšťať zábrany na emocionálnej aj fyzickej rovine.

Ruže otvára srdcovú čakru a zosilňuje pocit vnútorného pokoja a jednoty. Esencie z ruže vytvára romantickú, láskyplnú a zmyselnú atmosféru.

Ylang-ylang – upokojuje, uvoľňuje a zvyšuje pocit vzrušenia, podporuje sebalásku a vedomú sexualitu.

Santal pomáha dôverovať svojim pocitom, jeho vôňa je uzemňujúca a podporujúca intimitu a zdieľanie. Podporuje spontánnosť.

Pačuli – olej stimuluje hormonálnu reakciu a zintenzívňuje zmysly a sexuálnu rozkoš. Vôňa je spájaná s 60. rokmi a sexuálnou revolúciou. Preto vôňa niektorým samostatne “nevonia” a niektorí ju naopak milujú – súvisí to s našimi emočnými odtlačky v limbickom mozgu.

Pre partnerskú masáž sú veľmi príjemné napríklad zmesi esencií Bewit Partnerstvo alebo Eros. Viac o esenciálnych olejoch Bewit a získanie prístupu k ďalšej aróma inšpirácie a Klubu – BEWIT – esenciálne (éterické) oleje a celistvý prístup k životu.

Masáž pár zbližuje, jedným z dôvodov je aj to, že nás učí byť voči sebe viac vnímaví. Rituál, pri ktorom jeden druhému venuje svoj čas a všetku pozornosť, je obohatenie a darom pre vzťah, aj pre oboch partnerov.

www.PrirodnouCestou.sk

Pridaj komentár