Nezaradené

4 kroky ku zdraviu

Tieto 4 kroky sú stabilnou základňou pre naše zdravie. Niektoré časti sú viac písané najmä pre tých, ktorí aktuálne nejaký zdravotný problém riešia, ale platí všeobecne.

  • Upokojiť sa
  • Starať
  • Otvoriť
  • Baviť sa

1. Upokojiť sa: Ak sme práve chorí, ľahko sa hovorí, horšie sa ale niekedy realizuje. Čím viac sa však dokážeme upokojiť, tým máme väčšiu pravdepodobnosť, že uvidíme cestu ku zdraviu, alebo potrebným zmenám jasnejšie. Možností je viac, existuje rad relaxačných techník, veľmi nám môžu pomôcť aj prírodné adaptogény – rastliny s harmonizujúcimi účinkami či aromaterapia. V mnohých prípadoch nám môže veľmi pomôcť, keď sa spojíme s niekým, kto v nás vzbudzuje dôveru a svoju situáciu s ním môžeme prebrať a získať tak pohľad z väčšieho nadhľadu.

Výborný je prírodný adaptogén rozchodnica ružová – Rhodiolin, alebo Organic Noni, ktorý je vhodný aj pre deti. Doplňte vápnik s horčíkom a pridajte vitamíny skupiny B a vitamín C.

2. Starať o svoje zdravie: Začnete o svoje telo viac starať a vnímať ho. Môžete sa držať nejakého systému, napríklad pentagramu, alebo si tvoriť vlastný, podľa vašich aktuálnych potrieb.

Ak ste teraz chorí alebo riešite nejaké zdravotné problémy, všeobecne sú na úrovni tela vhodné 2 základné záležitosti – prečistenie tela a dodanie živín.

Prečistiť: Svojmu zdraviu veľmi prospejeme, keď sa zameriame na regeneráciu a vytvorenie priestoru v sebe, kde môže voľne prúdiť energia (zbavíme sa toho, čo nám aj naše telo zaťažuje, uberá energiu, vitamíny, minerály atď.).

Keď pred samotným upratovaním telu doprajete regeneráciu pečene – Liver Aid + Super Soya Lecithin.

Väčšina chorôb má jedného spoločného menovateľa a tým je prekyslený organizmu. Pre uzdravenie je potrebné toto prekyslenie znížiť (zdravý organizmus má ph mierne zásadité). Tekutý chlorofyl, nazvaný tekuté slnko, s tým účinne pomôže, nerieši však príčinu, ktorou je vo väčšine prípadoch nevhodná strava, stres, chemické lieky a myšlienkové vzorce (vedomé aj nevedomé), ktoré zdravie nepodporujú.

Prírodné mydlo pre naše telo zvnútra je juka – Pure Yucca, alternatívou je rastlina nopal – Nopalin.

Ak to chcete vziať naozaj z gruntu pridajte k juce, alebo Nopalinu Paraprotex, ktorý je tiež účinný proti všetkým možným parazitom a vírusom.

Dodať živiny: Doprajte telu všetko, čo potrebuje pre zdravé fungovanie. Zameriame sa na kvalitu svojej stravy, môžeme pridať tiež rôzne prírodné pomocníky z rastlinnej ríše.

Rad dôležitých látok a vitamínov vám dodajú už spomínaný Nopalin, rovnako tak tomu je aj u Rozchodnice ružové – Rhodiolin. Môžete zvoliť tiež Spirulinu, alebo komplex zelených rastlín Spirulina Chlorella plus. Ďalšou možnosťou sú multipreparáty podľa krvných skupín, ktoré sú kombináciou multivitamínu s ďalšími liečivými rastlinami (nemusíte vyberať len podľa krvnej skupiny, pozrite sa na obsahy).

3. OTVORIŤ SE… ZMENe: Zmyslom chorôb alebo iných ťažkostí v živote by nemalo byť len zahladiť stopy po jej príznakoch, ale nejaká zmena. Ak vo svojom živote niečo nezmeníme, potom sme posolstvo choroby či nejakého problému nepochopili.

Niekedy sme v nejakej záležitosti tak “zacyklení”, že najlepšie, čo môžeme urobiť je otvoriť sa tomu, čo nám “radia” ostatní. Čo ale neznamená, že názory druhých máme bezmyšlienkovite nasledovať. Otvoriť sa. Inému pohľadu, riešenie, vnímanie niečoho.

Samozrejme neznamená, že keď SVOJ život či pohľad na niečo zmeníme na základe názoru niekoho iného, trendu, alebo náhodné voľby, niekedy aj zdanlivá obchádzka môže byť na úžitok. Nebyť ustrašený z toho, aby som neurobil krok stranou…tým svojmu zdraviu neprospejete .

Všetko, čo v živote přežíváme, nás vedie práve k tomu, aby sme skôr či neskôr v sebe cítili túžbu objavovať tú svoju vlastnú cestu a zbavovali sa toho, čo nám bráni túto svoju cestu nasledovať (až vám bude lepšie a budete mať chuť, pozrite sa do špirály života).

4. Baviť sa: V pôvodnom článku som mala iba 3 body, tento 4 je však rovnako dôležitý ako tie predchádzajúce. Nezabúdajte sa baviť, smiať sa – áno ide to, aj keď nám práve nie je do skoku, len je treba stočiť pozornosť správnym smerom. Parí sem aj oddych a relax. Sú chvíle, kedy nemá zmysel riešiť niečo hlbšie, nejako zložito skúmať, čo robím či nerobím zle, ale skrátka sa uvoľniť, “vypnúť”, odpočívať a načerpať sily na zmeny, ku ktorým nás vedie naše vnútorné vedenie, naše srdce.

Záujemcom sa môžem venovať individuálne v previazaniu s ich energetickým odtlačkom – ponúkam ako jeho výklady, tak (ne)pravidelné výkladové konzultácie.

Pridaj komentár