Chlorofýl – chlorophyll – tekuté slnko

Chlorofýl je prírodná látka, ktorú obsahujú zelené rastliny a niektoré riasy. Tým, že zabezpečuje fotosyntézu, ktorá je nevyhnutná pre všetky živé organizmy, sa mu niekedy hovorí “tekuté slnko”.

Dnes chlorofýl nie je v oblasti zdravého životného štýlu neznámym pojmom, do širšieho podvedomia ľudí ho dostali najmä tzv. Zelené potraviny, pod ktorými si väčšina ľudí prestavuje morské riasy – chlorellu a spirulinu.

“Zelené potraviny” nie sú ale len riasy, patria medzi ne všetky zelené rastliny s priaznivými účinkami pre náš organizmus. Sú to teda tiež: zelená listová zelenina (napr. špenát, petržlen, kapusta atď.). A zelená vňať rostlín a byliniek (žihľava, skorocel, žerucha atď.). Ideálna je samozrejme konzumácia čerstvých rastlín z vlastnej záhradky.

Chlorofylíny a detoxikácia tela 

Chlorofylíny sú dôležité pri vnútornej detoxikácii tela a účinne tým pomáhajú ku zachovaniu zdravia a vnútornej rovnováhy. Ich účinok je priaznivý pre celý organizmus, najviac na:

Dýchacie orgány – pľúca, priedušky, krk, vedľajšie nosové dutiny a nos.

Žalúdok a črevá – pečeň, žlčník, hrubé črevo a celý tráviaci systém.

Močový a vylučovací systém – obličky, močový mechúr a močovody.

Koža – potné a mazové žľazy a slzné kanáliky.

Lymfatický systém – lymfatické cievy a uzliny.

Čím je výnimočný chlorofyl z lucerny?

Zelenou rastlinkou je tiež známa lucerna, ktorú pre mimoriadny obsah priaznivých látok uznáva nielen prírodná, ale aj moderná medicína.

Významnou výhodou lucerny sú jej korene, ktoré dokážu dosiahnuť do značnej hĺbky (aj viac ako 10 metrov), čo im umožňuje získať z bohatších a ekologicky menej zaťažených vrstiev pôdy rad dôležitých živín. Prečítajte si viac o tejto veľmi zauímavej liečivej rastline – Lucerna – nedocenená rastlina.

Tekutý chlorofýl

Produkt Liquid Chlorophyll je tekutý chlorofyl získaný z mladých lístkov lucerny. Pre jeho značné liečivé účinky je jeho využitie naozaj široké. Odporúčam ho pri akejkoľvek detoxikácii čiže očiste tela, je veľmi obľúbený aj ako nápoj, ktorý skvalitní každodenný pitný režim – riedený do vody, alebo ako súčasť najrôznejších koktejlov. 

Účinky chlorofýlu z lucerny 

Detoxikačný účinok – chlorofýl účinne zbavuje telo toxických, odpadových a usadených látok, ktoré vznikajú nielen nevhodným stravovaním s nadbytkom chemických látok, konzervantov, cukrov atď., ale aj zlým zažívaním, používaním drogérie plné chemie, či len samotným pobývaním v meste.

Zásaditý účinok – tekutý chlorofýl účinne pôsobí proti prekyslenému organizmu a tým významne prispieva k prevencii množstva ochorení.

Harmonizácia čriev, zažívanie, vylučovanie – čreva a celé zažívanie majú zásadný vplyv na zdravie. Problémy v týchto oblastí sú jednou z hlavných príčin zahlienenie, náchylnosti k prechladnutiu, kožným aj pečeňovým chorobám a nepriaznivo ovplyvňujú priebeh všetkých chorôb.

Podpora krvetvorby – podporuje tvorbu hemoglobínu, celkovo zlepšuje krvný obraz.

Antioxidačné účinky – chlorofýl je jedným z najsilnejších antioxidantov.

Podpora imunity – pôsobí proti choroboplodným baktériám a má významné protiinfekčné účinky.

Hojenie rán – skvelé účinky na vredy predkolenia, popáleniny, ale aj hemoroidy.

Spomalenie starnutia – chlorofýl skvalitňuje schopnosť krvi transportovať kyslík a tým priaznivo pôsobí na regeneráciu organizmu a pôsobí tak proti predčasnému starnutiu.

Eliminácia nepríjemných telesných pachov – chlorofýl je výborný dezodorant, pri dlhodobom užívaní účinne pomáha pri zápachu z úst (dôvodom účinnosti nie sú len dezodoračné vlastnosti chlorofýlu, ale tiež jeho priaznivé účinky na celý tráviaci trakt, kde vo väčšine prípadoch vzniká aj hlavná príčina zapáchajúceho dychu).

Tekutý chlorofyl sa odporúča aj na dlhodobé užívanie, môžete z neho pripravovať chuťovo zaujímavý a osviežujúci nápoj, rovnako ako pridávať do rôznych miešaných nealkoholických aj alkoholických drinkov a koktejlov.

www.PrirodniCestou.cz